Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Hundar 3044047



*

nr 304 4047


Hundar

1par,Keramik,England,H.21


Utrop:

100 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 15 mars 2004
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
12/3 15:43:59 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv engelsk england europa hund hundar hundmotiv keramik
  • 6538 Ägghöna
    Italien + burk med lock, (hund). Höjd: 19-20 längd..//
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 19:03
  • 6579 Färgkrita
    Oidentifierad konstnär. Signerad, mops, yttermått ..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 20:42
  • 6007 Pastell
    Hundporträtt, Vorsteh, "Nick". Signerad, daterad 1..//
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 19:57
  • 6064 Spiselhundar
    7 st, glaserade, bland annat Beswick. Höjd: 10-32 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 18:07
  • 6407 Spiselhundar
    ett par, ”Staffordshire”, porslin. Höjd: 21 cm
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 20:11
  • 6495 Spiselhundar
    Ett par, England. Höjd: 22 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 19:52




Ladda ner broschyr